Gönderen Konu: AVCI DERNEKLERİ NASIL VE NEREDEN HİBE DESTEĞİ ALABİLİR ?  (Okunma sayısı 615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı düfeksi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba derneklerin hibe  desteği alabildiğini okudum.Avcı Derneği kurup nereden nasıl hibe  desteği alabiliriz konu  hakkında bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar yazabilir mi ?

• Paylaş twitter

Çevrimdışı YÖNETİCİ

• Administrator
  • Özel Üye
  • Avcılık Paylaşılınca Güzeldir..
    • Profili Görüntüle
    • Avcılar Alemi.com
Ynt: AVCI DERNEKLERİ NASIL VE NEREDEN HİBE DESTEĞİ ALABİLİR ?
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2018, 12:18:52 ÖÖ »
Merhaba derneklerin hibe  desteği alabildiğini okudum.Avcı Derneği kurup nereden nasıl hibe  desteği alabiliriz konu  hakkında bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar yazabilir mi ?

10/12/2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun 29 uncu maddesine dayanılarak hazırlanan ve 03/07/2006 tarihli ve 2006/10656 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Dernek, Vakıf, Birlik Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Genel Yönetim Kapsamındaki Kamu İdarelerinin Bütçelerinden Yardım Yapılması Hakkında Yönetmeliğin 10 uncu maddesine dayanılarak hazırlanan, “İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yardım Yapılması Hakkında Yönerge” kapsamında derneklere hazırladıkları projeleri gerçekleştirmek üzere mali yardım yapılmaktadır.

Bu İtibarla, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu kurumları ile olan ilişkilerinin arttırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi çeşitli amaçlarla derneklerin faaliyetlerini desteklemektedir. Bu kapsamda Başkanlık, her yıl bütçe imkânları doğrultusunda derneklerce hazırlanan projelere yardım etmektedir.

T.C. İçişleri Bakanlığı, bütçesinde öngördüğü kaynağı kısmen ya da tamamen kullandırmama hakkını saklı tutmakta olup, başvurusu yapılacak projeler için her hangi bir bütçe sınırlaması yapmamaktadır. Ancak, İçişleri Bakanlığı tarafından derneklerin proje bütçesine yapılacak katkı, en az 5.000,00 TL ve en çok 150.000,00 TL tutarlar arasında belirlemiştir.

Çevrimdışı düfeksi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mart 16, 2018, 06:42:15 ÖS »
Merhaba Administrator.
Var mı çevrenizde  alan duyduğunuz ? Birde bilginiz  var mı ? Şimdi bizim bu internette ki topluluğumuz denek  yerine  geçer mi?Bir dünya avcıyız. Yapalım birşeyler. Hiç olmazsa kamu spotu yapalım hibe  desteği ile yasak ve kaçak avcılığa  karşı.

Çevrimdışı YÖNETİCİ

• Administrator
  • Özel Üye
  • Avcılık Paylaşılınca Güzeldir..
    • Profili Görüntüle
    • Avcılar Alemi.com
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2018, 12:42:42 ÖS »
Bildiğim kadarıyla çevremde bu yardımı alan kimseye rastlamadım,daha doğrusu başvuru yapıp alan veya alamayan kimse ile görüşmedim,tanıdığım kişiler var kendileri ile görüşüp size bilgi veririm,internet ortamına gelince yıllarca avcıların istekleri sürdürülebilir avcılık için yapılması gerekenleri elimizden geldiğince duyurmaya ,yapmaya ,toplanmaya çalıştık ama olmadı,ağaç dikme organizasyonu yaptık 150-200 kişiden sadece 3 kişi gidebildi,olmuyor biz bu konularda çok zayıfız,elimiz eteğimizi çektik herşeyden,uzun süre bu siteye ara verdim sebebide bu tür şeyler,siteyi yeniden açtım gördüğünüz gibi talep yok kimse yok yinede ben kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum, talep olursa site olarak avcılık adına ben elimden gelen her türlü yardımı yaparım.

Çevrimdışı düfeksi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2018, 05:55:32 ÖS »
Birşeyler  yapmamız  lazım artık.

Çevrimdışı düfeksi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2018, 04:57:30 ÖS »
Arkadaşlar  merhaba dernekler ve derneklere sağlanan hibe destekleri  hakkında  yeni şeyler öğrendim.
Bir çok derneğe  hibe desteği sunuyor  tabi bu destekler projelere  veriliyor.
Hangi derneker  yurt içi ve yurt dışından nasıl destek alabilir ve dernekler  nasıl hibe projesi  hazırlar bunlar ile ilgili bir  yer buldum
burada  örnek  hibe  desteği almış projeler  var bu proje örneklerine benze projeler  yazıp  bize hibe alabiliriz.
İsterseniz sizde inceleyebilirsiniz https://www.projeyukle.com/index.php/ne-nasil/dernekler-icin-saglanan-hibe-ve-fonlar